OPOR

Inhalt abgleichen
OPOR, Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Radioamatorskich
Aktualisiert: vor 6 Stunden 13 Minuten

Szczęśliwego Nowego 2020 roku

Mi, 01/01/2020 - 09:17

Skończył się rok 2019, to już siódmy rok działania fundacji który dla Fundacja OPOR obfitował w wiele dobrych i nie najlepszych wydarzeń. Powitaliśmy 2020 rok z nadzieją że będzie on lepszy od tego który minął. Za dotychczasowe lata dziękujemy naszym wolontariuszom, współpracownikom, naszym przyjaciołom, partnerom i darczyńcom. Dzięki wam przez wszystkie wydarzenia jakie miały miejsce w minionym roku przeszliśmy silniejsi i z nowymi doświadczeniami. Naszym przyjaciołom, wolontariuszom, współpracownikom, partnerom i darczyńcom z okazji Nowego Roku 2020 przesyłamy życzenia:

Zarząd i Rada Fundacji OPOR
Kategorien: pl

Wesołych Świat Bożego Narodzenia 2019

Mi, 25/12/2019 - 11:00
Kilka godzin temu wielu naszych przyjaciół, znajomych i darczyńców, a także wolontariuszy i współpracowników zasiadło do stołu w Wigilie Bożego Narodzenia A.D. 2019, są też wśród osób w naszej pamięci osoby które przed wcześniej odeszły i nie doczekały świąt. W imieniu Zarządu Fundacji OPOR i Rady Fundacji OPOR oraz Rady Darczyńców Fundacji OPOR pamiętając o tych których zabrakło przy wigilijnym stole przekazujemy życzenia. 

Zarząd i Rada Fundacji OPOR
Kategorien: pl

Radosnej chanuki! chag chanuka sameach - חג אורים שמח

Di, 24/12/2019 - 01:10

22 grudnia 2019 roku rozpoczęła się CHANUKA - חנוכה żydowskie Święto Świateł które będzie trwało kolejne osiem dni i w każdym kolejnym dniu zapłonie światło kolejnej świecy, z tej okazji w fundacji przez osiem dni zapalana będzie kolejna świeca chanukowa. Przekazujemy nasze życzenia dla naszych przyjaciół i grona naszych współpracowników. חג אורים שמח

Zarząd i Rada Fundacji OPOR
Kategorien: pl

Betlejemskie Światło Pokoju 2019

Mo, 23/12/2019 - 20:51
W przed dzień żydowskiego Święta Chanuki do fundacji trafiło Betlejemskie Światło Pokoju. Od kilku lat środowisko krótkofalowców harcerzy z inicjatywy Szefa Inspektoratu Łączności Głównej Kwatery Związku Harcerstwa przekazuje do organizacji krótkofalarskich w Polsce światło z Groty Narodzenia w Betlejem na terenie  dzisiejszego Izraela w sztafecie skautów przenoszone do najdalszych zakątków. W roku hasłem wędrówki światła po Polsce było hasło ŚWIATŁO, KTÓRE DAJE MOC. Przekazane fundacji w przededniu Święta Świateł (Chanuki) jest symbolem który w jakiś magiczny sposób łączy obie kultury. Fundacja jak co roku przy przyjmowania światła z rąk harcerzy przekazała życzenia oraz upominek w postaci bombki w kształcie lilijki oraz kalendarz Trzech RELIGI (Katolickiej, Judaizmu i Muzułmańskiej) Dla fundacji przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju przez Inspektorat Łączności GK ZHP to ważny gest. To światło nie tylko niesie ze sobą moc ale również rozjaśnia mroki relacji między różnymi środowiskami.
Kategorien: pl